Microsoft koupil Bethesdu, tvůrce Dooma. Jedná se o největší obchod historie her.

Společnost Microsoft se rozhodla zakoupit za rekordní sumu herní studie Bethesda, které je u tvorby her od samého počátku. Nyní se dá očekávat, že tituly z dílny Bethesdy přejdou výhradně do Xboxu.
emoticon-4826080_1280

Zdroj: Pixabay

Společnost Microsoft včera oficiálně oznámila, že bude kupovat proslulé herní studio Bethesda, které bylo založeno již v roce 1985 a stálo tak u zrodu prvních a notoricky známých her, na které mnozí z nás notoricky vzpomínají.

Je tak velice pravděpodobné, že do Xboxu přibudou všechny pecky, jako například Doom, Wolfenstein, Quake, Fallout, The Elder Scrolls, Starfield a mnoho dalších. Prozatím byl zveřejněn pouze jediný detail celé akvizice, a to cena, která v přepočtu vychází na 172,8 miliard korun. Podle odborníků se jedná o adekvátní cenu vzhledem k tomu, že Bethesda se řadí mezi vůbec nejuznávanější studia současnosti.

„Tři miliardy hráčů hledají zábavu a komunitu, kam by mohli patřit. A v Microsoftu je naší ambicí zmocnit se každého z nich, ať už hrají kdekoliv. Dnes děláme další důležitý krok na této cestě, protože spojujeme značky Bethesda a Xbox.“

Na druhou stranu se jedná o zřejmě jeden z největších obchodů herních studií vůbec. Microsoft touto akvizicí však získá mnohem víc. Může nabízet slavné tituly z dílny Bethesdy výhradně pro Xbox, čímž se stane nový model Xbox zase o trochu zajímavější oproti konkurenčnímu PlayStationu, který také vydává nový PlayStation 5.Vyvstává i otázka, zda tituly Bethesdy, které byly doposud dostupné i na PlayStationu z něj zcela zmizí či zda je Microsoft „pronajme.“

Zdroj: Microsoft

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV