Animace úst a mimiky v Cyberpunku 2077 bude provádět umělá inteligence

V příběhových hrách, kde se hraje s otevřeným světem o opravdu bohatými rozhovory někdy doplácí na svoji velikost. Je totiž nemožné řešit mimiku a animaci úst každé postavy v stohodinovém příběhu. Cyberpunk 2077 proto přichází s vlastní metodou, kdy pomocí umělé inteligence dodá postavám přirozenou mimiku i animaci úst.
robot-gaf776a385_1920

Zdroj: Pixabay

O příběhových hrách je všeobecně známo, že nejslabším článkem je přes veškeré detaily a 3D grafiku rozhovor dvou postav. Bývá ještě nepěkným pravidlem, že čím časově náročnější hra, tím méně kvalitní je tento prvek. U kratších videoher se tento problém řeší pomocí technologie Motion Capture, kdy se celá scéna natočí s opravdovými herci a jejich mimika se pak přesune na digitální postavu. To je však zcela nemožné pro hry trvající stovky hodin.

Vývojový tým z CD Projekt RED se rozhodl, že tento zásadní nedostatek uvede pomocí umělé inteligence od Jali Research Inc. na pravou míru. Tímto způsobem by se mělo docílit ještě větší synchronizace mluvy a úst než s jakou se můžeme setkat třeba v třetím Zaklínačovi. Celá technologie pak zkrátka analyzuje jednotlivá slova a přiřadí jim odpovídající pohyb rtů.

Navíc je tato technologie schopna vypozorovat emoce, s jakými postava hovoří, a přiřadit ji příslušnou mimiku. Hlavní výhodou je, že i hry původně dabované v angličtině, jako je třeba Mafia: Definitive Edition, se ústa postav nebudou otevírat na anglická slova, ale budou se otevírat podle toho, co dabér říká. To bezpochyby umocní celý zážitek ze hry.

Zdroj: Engadget

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV