Pokud máte doma Super Mario jste milionáři

Mnoho z nás hrálo před několika lety nejoblíbenější videohru Super Mario. Nyní se jeden nerozbalený kus dostal do aukční síně Heritage Auctions, kde byl vydražen za 3,5 milionu korun.
mario-g590611dbe_1920

Zdroj: Pixabay

Během minulé týdne se odehrála formou online aukce v aukční síni Heritage Auctions o hru Super Mario Bros.3 v originálním balení. Zajímavé na celé věci je, že i když se jedná o nostalgickou vzpomínku starou 30 let, stále se jedná o velice žádané zboží.

To konec konců potvrzuje i výsledek dražby, kde byl Mario vydražen za 156 000 USD, což je v přepočtu 3,5 milionů korun, i když vyvolávací cena byla 1,39 milionu korun. Jedná se o historicky největší částku za videohru. Zaměstnanci aukční síně navíc vysvětlili, proč je konkrétně tato videohra tak žádaná.

Jde o to, že je v originálním balení a nápis na levé části „Bros.“ lehce překrývá jednu z bílých rukavic Maria. Podle názorů hráčů je právě tato verze tou nejcennější. Ironií osudu je, že tato hra není určena k hraní. Rozbalením hry by rázem ztratila na své exkluzivitě a stala by se z ní v podstatě tuctová záležitost.

Zdroj: Novinky.cz

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV