Super Mario Maker už vám nepůjde na Wii U, Nintendo ho ruší

Super Mario Maker je oblíbený nástroj pro tvoření map a všelijakých vychytávek v Mariovi od Nintenda. Pro zklamání hodně hráčů se tuto službu rozhodlo Nintendo zrušit, nebo alespoň hodně omezit. Chtějí znemožnit nahrávání výtvorů ostatních. Tato změna má nastat 31. března roku 2020.
mario-g590611dbe_1920

Zdroj: Pixabay

Pokud tedy budete dále chtít vytvářet mapy a sdílet s kamarády, budete muset použít Super Mario Maker 2 na Nintendo Switchi. Studio s touto nečekanou novinkou přišlo na Twitteru a nevysvětlilo, proč tak učinilo. Po uzavření toho oblíbeného nástroje, budete pořád moci hrát obsah, ale k čemu to bude, když své výtvory nebudete moci sdílet s nikým jiným.

Ale musíte chápat Nintendo, jelikož Wii U nebylo zdaleka tak úspěšné jako jejich nejnovější konzole Nintendo Switch. Pro studio by také mohlo být nákladné udržovat servery pro hru, která se příliš nepoužívá, zvláště když mnoho z těchto fanoušků přechází právě na Switch.

Takže jestli budete chtít postavit nějaký skvělý projekt, jako nedokončitelnou úroveň či nějaký propracovaný level a sdílet ho s ostatními uživateli, tak vám nezbývá nic jiného než se rozloučit se starým Mario Makerem a přejít na novější Switch.

Zdroj: Engadget

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV