Nejstahovanější hrou pro virtuální realitu na světě je československý Beat Saber

Hra Beat Saber je počinem studia Beat Games, které zakoupil Facebook. Hra, ač je založena na jednoduchém principu, se stala podle Sony nejstahovanější hrou pro virtuální realitu na světě.
virtual-reality-5712171_1280

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Beat Saber je jisto jistě nejlepší počin v oblasti virtuální reality, který na našem území vznikl. Za touto unikátní hrou stojí studio Beat Games v čele s Vladimire Hrincarem, Janem Ilavským a Jaroslavem Beckem. Nedávno však celé studio zakoupil přímo Facebook a celý startup ještě posunul.

Hra je až vtipně jednoduchá, protože celá pointa spočívá v rozsekávání světelným mečem létající krychle, které přilétávají v rytmu hudby. Během roku 2020 se navíc Beat Saber stal jednoznačně nejstahovanější hrou na platformě PlayStation VR.

Tato hra tak dokázala obhájit svůj post, který získala již v roce 2019. Tento celosvětově sledovaný žebříček oficiálně vydává Sony a dalšími konkurenty českého Beat Saberu je Job Simulator, FPS Supershot VR nebo Blood & Truth.

Nutno přiznat, že statistiky Sony hovoří výhradně o Evropě a Severní Americe, ale i tak se jedná o velký úspěch. Hlavním důvodem úspěchu je pravděpodobně to, že studio Beat Games neusnulo na vavřínech a neustále doplňují hudební balíčky a další funkce, jako je například multiplayer. Není navíc vyloučeno, že podobný úspěch zaznamená i na Steamu, kde si prvenství drží již od roku 2019. Korunou všeho je ocenění při The Game Awards.

Zdroj: Roadtovr.com (odkaz)

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV