Pokémoni jsou opět trendem a trhají prodeje

Mnozí z vás si jistě pamatují doby pokémonových kartiček a někteří je dost možná hrají i dnes. Jiní z vás zase možná propadli světovému trendu z roku 2016, aneb Pokémon GO. A pokud máte rádi pokémony tak pravděpodobně čekáte na nějakou pokémoní hru, která by alespoň trošku připomínala The Legend of Zelda: Breath of the Wild.
pokemon-1593048_1920

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Ti z vás, kteří hrají karetní verzi Pokémonů možná víte, že Pokémoní kartičky nedávno slavily 25. výročí jejich existence, ovšem co možná nevíte je fakt, že lidé začali kupovat tito kartičky ve velkém. Z důvodů této obrovské prodejnosti se musí dotisknout spousta kartiček, aby bylo možné tuto poptávku ukojit.

Všichni, kteří jsou zapáleni ať už do Pokémon kartiček, tak jiných karetních her jako např. Magic nejspíše ví, že každá kartička má v předprodeji jiné hodnoty, jelikož kupování balíčku je vlastně takové kupování loot boxu, aneb nikdy nevíte, co vytáhnete. Z důvodu nedostatků balíčků kartiček se ceny některých kartiček vyšplhaly až na 375 000 dolarů, což je v přepočtu na české koruny téměř 800 000.

Zatím se neví, kdy přesně by měly být kartičky opět dostupné, jelikož žádné přesné datum nebylo zmíněno. Můžeme tedy jen doufat, že i přes problémy s přepravou a velkou poptávkou se brzy dostanou nově vytisknuté kartičky do světa a ceny opět klesnou zpět.

Zdroj: The Verge.com (odkaz)

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV