Fallout 4 a další hry Bethesdy získají navýšení snímkové frekvence

Díky nedávné fúzy společnosti Microsoft a společnosti ZeniMax Media, pod kterou patří mimo jiné i herní studie Bethesda, spadly všechny herní tituly pod GamePass od Microsoftu. Vybrané tituly si pak polepší a dostanou do vínku jako dárek na uvítanou navýšení snímkové frekvence.
game-controller-5619105_1920

Foto: Pixabay

Společnost Microsoft v únoru uvedla na svou konzoly Xbox Series X a Xbox Series S funkci FPS Boost, aby oživila herní tituly vydané pro Xbox One. V té době se tento upgrade týkal pouze pěti titulům, které jste si tak mohli vychutnat s vyšší snímkovou frekvencí. Nově Microsoft oznámil, že tuto funkci dostanou i nové tituly, které díky akvizici společnosti Microsoft a Bethesda spadají také do Xboxu.

Konkréntě se jedná o:

  • Fallout 4

  • Fallout 76

  • Prey

  • The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

  • Dishonored: Definitive Edition

O zařazení těchto titulů do funkce FPS Boost se svět dozvěděl z podcastu Official Xbox Podcast. Některé tituly, jako je Fallout 4, byly přidány do GamePassu téměř obratem po oficiálním začlenění ZeniMax Media pod Microsoft za 7,5 miliard dolarů.

Funkce FPS Boost pak dokáže z her, které mají snímkovou frekvenci 30 FPS udělat hry se snímkovou frekvencí 60 FPS. V tuto chvíli bohužel není zcela jasné, kdy přesně bude tato funkce i výše zmíněných titulů dostupná. Je však pravděpodobné, že se objeví spolu s další významnou aktualizací Xbox Series X a Xbox Series S, která by zároveň měla přinést i možnost přepnout mezi HDR a FPS Boostem.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV