Microsoft koupil Bethesdu za 166 miliard – Doom tak nově bude na Xboxu

Microsoft získal povolení jak evropských, tak amerických regulačních úřadů na odkup společnosti ZinaMax Media, pod kterou spadá i herní studio Bethesda s takovými tituly, jako je Fallout či Doom. Všechny tituly tak nově budou k dispozici na Xboxu v rámci předplatitelské služby Game Pass.
building-1011876_1920

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Právě byla byla potvrzena velká akvizice společnosti Microsoft společnosti ZeniMax Media, což je mateřská společnost Bethesdy. Hodnota akvizice je 166 miliard korun. Společnost Bethesda je známým vývojářským studiem, která má na svém kontě takové tituly, jako je Fallout či Doom. Je proto jasné, že Microsoft chce zřejmě použít nově získané prostředky pro své konzole Xbox, které se tak mají stát ještě větším konkurentem PlayStationu od Sony.

Celá akvizice pak získala minulý týden v pátek schválení i Evropské komise (EK). Ta tuto fúzi schválila až podezřele rychle a dokonce si nekladla ani žádné podmínky, jak tomu bývá většinou zvykem. Odůvodnila to tím, že tato fúze není ohrožením pro hospodářskou soutěž či vývoj trhu.

Schválení se Microsoft dočkal i od US Securities and Exchange’s, od které dostal požehnání již 4.března. Mimo Bethesdy tak Microsoft získá i další studia, jako je id či Arkane. Akvizice má být dokončena během druhé poloviny tohoto roku. Podle předběžných zpráv by veškeré nově získané tituly měly být zahrnuty pod Xbox, konkrétně pro předplatitele služby Game Pass. Již nyní se zdá, že se s akvizicemi roztrhl pytel, protože mimo Microsoft oznámila svůj záměr i společnost EA s odkupem Codemasters či Epic Games s odkupem skupiny Tonic Games Group. Jak to celé zamává s herním trhem si budeme muset počkat.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV