Mapa Minecraftu vypadá realističtěji než fotografie

Komunita Minecraftu staví i nadále mapy, které překvapí. Nová mapa vytvořená uživatelem qwryzu je dalším působivým příkladem toho, co je možné s mnoha bloky. Stavba se nazývá „Údolí Amorilu“ a jde o vlastní mapu kontinentu doplněnou zasněženými horami, hustými lesy, klikatými řekami a svěžími údolími. Úroveň detailů, které qwryzu vložil do sestavení, je ohromující, musel jsem se pořádně zadívat na fotky ze hry, abych se ujistil, že nejde o fotografii z reality.
minecraft-529459_1920

Foto: Pixabay

Na své stránce Planet Minecraft qwryzu vysvětluje, že stavba jim zabrala čtyři měsíce práce a spoustu praxe prostřednictvím dalších menších map, které vytvořili. Pro stavbu Minecraftu používají obvyklý software, a to World Machine a World Painter, ale ne vše je přes tento software, třeba všechny řeky byly vytvořeny ručně, což je působivé s ohledem na trpělivost.

Mapu je možné stáhnout a hrát zdarma, a tak jsem si skočil pro rychlý pohled. Prošel jsem se kolem zasněžených vrcholů a chvíli jsem sledoval kroucenou řeku. Když si povyletíte dostatečně vysoko, tak opravdu mapa vypadá jako z fotografie.

Budování realistické krajiny v Minecraftu je mnohem obtížnější, než se zdá. Udělat věci tak, aby vypadaly naturalisticky je ta nejtěžší část, skalnatost hor, křivka potoků, snažit se vizualizovat uspořádání lesa, ale qwryzu odvedl skvělou práci. Mohl bych to později znovu zapnout společně s některými realistickými shadery Minecraftu.

Zdroj: PCGamer.com (odkaz)

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV