Hry z PS1 opět ožijí do plné krásy – Sony má pro tyto účely nový tým

V současné době je obecný trend v herním průmyslu vytvářet hyperrealistické scény, které samozřejmě vyžadují i velice výkonný hardware. Někteří ale stále nostalgicky vzpomínají na dvacet či třicet let staré hry, které jsou zase tak staré, že je bez emulátoru také nespustíte. Této nostalgie si všimla i společnost Sony, která zřídila speciální tým.
playstation-5039666_1920 (3)

Foto: Pixabay

Ten bude mít za úkol uchování a zprovoznění starších her. Do tohoto týmu také nově přijala i inženýra Garretta Fredleyho, jako vůbec prvního člena týmu. Sám Garret přiznal, že jeho kariérní vášeň bylo vždycky zprovozňování starých her na nových zařízeních. To je i důvod, proč je ze své nové práce poměrně nadšený.

Foto: Pixabay

V tuto chvíli není náplň nového pracovního týmu přesně specifikována, ale ze strany uživatelů a hráčů je zřízení nového týmu vítáno. Hráči, kteří užívají PS3 si sice mohli spustit hry z PS1, ale pokud si zakoupili PS4, měli již smůlu. V minulosti se tak očividně Sony příliš nezabýval otázkou zachování starých her.

Vcelku překvapivě se vyjádřil v roce 2017 generální ředitel Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, který doslova prohlásil: „Hry pro PS1 a PS2 vypadají starobyle a zastarale, tak proč by je někdo hrál?“ Poté se snažil své vyjádření vysvětlit, ale zjevně nepochopil, že u starých her se více vývojáři soustředili na podstatu, tj. logiku, strategii a další schopnosti. V dnešní době se více soustředí na grafické provedení než na to, proč byly kdysi tyto hry vyvíjeny.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV