Cyberpunk nedostane multiplayer – CD Projekt Red se bojí, že to pokazí

Sebevědomí studia CD Projekt Red je po premiéře Cyberpunku 2077 na bodu mrazu. Studio se proto rozhodlo, že se nebude soustředit na multiplayer, ale zkusí si nabrat sebevědomí na tom, co umí dobře, tj. singleplayerové RPG.
portrait-3163518_1920

Foto: Pixabay

Včera uveřejnilo herní studio CD Projekt Red zhruba 25 minut dlouhé video, kde představil prezident společnosti Adam Kiciński, technický ředitel Paweł Zawodny, obchodní ředitel Michał Nowakowski a finanční ředitel Piotr Nielubowicz novou vizi, kam se má CD Projekt Red vlastně v budoucnu směrovat.

Spolu přehodnotili dřívější vývoj her. Snad největší novinkou, kterou představili, je zastavení vývoje multiplayerové verze Cyberpunku. Neznamená to však, že by se v budoucnu nemohl objevit.

Společnost uvedla, že jsou pro ně zásadní tři pilíře:

  • vytvářet revoluční RPG
  • být mezi třemi nejlepšími herními společnostmi
  • propojit značku s popkulturou

Ředitel pak sám označil uvedení Cyberpunku 2077 za stěžejní bod, který bude hrát významnou roli pro budoucí vývoj. V praxi je to však celé velice jednoduché. Cyberpunk je povedené RPG, které zkrátka mělo na počátku několik bugů a neběželo na PS4. Tím se dost rozklepala pod CD Projekt Red židle. Studio proto nepotřebuje vyrukovat s dalším experimentem, ale potřebuje znovu nabrat zpět svou jistotu. Je však jisté, že již nyní se můžeme těšit na další super kousky.

Zdroj: ArsTechnica.com (odkaz)

Přidat na Seznam.cz
ARCHIV