Foto: Freepik

Peter Falk však nebyl tou první volbou, která tvůrce napadla. Ti si představovali spíše elegantního poručíka v podobě Binga Crosbyho. Ten roli ale odmítl, a tak přišel na řadu Petr Falk. Zajímavostí z natáčení je, že Peter Falk velice často při výslechu pachatelů improvizoval. Sám totiž zapomínal texty a tak i poručík Columbo byl roztržitý, zapomínal témata a přeskakoval mezi jednotlivými vyšetřovacími verzemi.

Když se pak schylovalo k natáčení, měl být Peter Falk oblečen do role seriózního vyšetřovatele. On si ale chtěl obléknout podle sebe, a tak si ze své skříně vytáhl starý kabát a k tomu si vybral svůj starý modrý oblek, který nechal kdysi obarvit nahnědo. Všimli jste si, jak Peter Falk má vždy jedno oko přizavřené?

To není kvůli roli, ale herec musel ve svých třech letech podstoupit náročnou operaci, při níž přišel o pravé oko. Toto oko tak má umělé. Právě umělé oko bylo většinou překážkou, když se ucházel o roli. Přitom jeho pokrčené čelo a přivřené oko je typický charakteristický rys poručíka Columba. Právě jedno oko je to, co mají společného s Žižkou.

Vtipná příhoda se stala hned v první epizodě seriálu, která se jmenovala „Vražda podle knihy“. Peter Falk totiž odmítal svého režiséra se slovy, že nechce, aby ho režírovalo dítě. Tímto dítětem nebyl nikdo jiný než pětadvacetiletý Steven Spielberg. Nakonec se zpřátelili a Steven Spielberg údajně prohlásil, že je Petra Falka na roli Columba škoda.

Zdroj: kinobox.cz (odkaz)