Foto: Freepik

Na hudební scéně je jen málo rockových legend, které jsou stále ještě aktivní. Jednou z těchto legend je třeba kapela Queen nebo Kiss. Nejde přitom o žádné mladíky. Zatímco u nás v tomto věku lidé požadují důchody, tak Gene Simmons, kterému je 74 let, skáče po jevišti. Již i tyto legendy na sobě pociťují zub času a přemýšlí, co dál. 

Po vzoru Abby se rozhodly dále vystupovat, ale jako digitální avataři. Minulý týden se v Madison Square Garden uskutečnil jejich poslední živý koncert, kterým se završilo turné End of the Road World Tour na počest padesátiletého působení. Po tomto vystoupení došlo k rozpadu kapely ve složení Paul Stanley, Gene Simmons, Eric Singer a Tommy Thayer.

Na konci vystoupení zazněla píseň „Rock and Roll All Nite“, po které uvedl Stanley, že nová éra Kiss začíná právě teď a představil nové digitální avatary. Následující píseň „God gave rock & roll to you“ zazpívali již tito avataři. Avatary vytvořila společnost Industrial Light & Magic díky novým technologiím pro zachycování mimiky obličeje a těla.

Na další vystoupení se tak můžeme stále těšit, ale již to budou jen digitální náhražky skutečných rockerů. Reakce na nové avatary je rozporuplná, protože část fanoušků s tím samozřejmě nesouhlasí. Naproti tomu druhá skupina fanoušků to vidí jako dobrou příležitost pro zajištění nesmrtelnosti kapely.

Zdroj: Mashable.com (odkaz)