Foto: Pixabay

Elon Musk, vizionář a podnikatel, si v poslední době získává docela pozornost. Začal totiž poměrně často psát na své sociální síti, že opravdu nepotřebuje žádnou terapii. Jeho tweety o této skutečnosti jsou tak časté, že by se mohly zdát jako nátlak na veřejný diskurz o jeho duševním zdraví. Pro některé je to jen výraz jeho osobní volby, ale pro jiné to může být varování.

Nemusíme chodit daleko, stačí se podívat na jeho nedávné tweety. „Napište na můj náhrobní kámen: ‚Nikdy nešel na terapii‘,“ tweetnul Musk 28. února. Toto nebylo poprvé, kdy tuto myšlenku sdělil veřejnosti. Opakoval ji již několikrát, ať už reagoval na jiné tweety nebo se prostě rozhodl sdílet svůj názor.

Foto: Freepik

Celá otázka je skutečně zajímavá, protože sám Musk zmínil například v podcastu s Lexem Fidmanem, že jeho duše je jako bouře. Navíc otevřeně hovořil o existenční krizi, kterou jako mladý prožíval. Podle Centers for Disease Control and Prevention zemřelo v roce 2023 sebevraždou více než 50 000 Američanů. I když terapie není zázrak, může pomoci lidem, kteří se potýkají s depresí, úzkostí a dalšími duševními obtížemi.

Muskovo odmítání terapie tak může být vnímáno jako výzva k diskuzi o duševním zdraví a kritika stigmatizace terapie. Faktem zůstává, že v případě duševních potíží může být včasná a správná terapie důležitým nástrojem. Tento nástroj dokáže dokonce zabránit sebevraždě. Musk ovládá opravdu obrovské množství společností a jeho pracovní život je náročný. Několikrát přiznal, že spí velmi málo, což se také může podepsat na oslabení fyzického a duševního zdraví.

Zdroj: ittb.cz (odkaz)