Foto: Freepik

V červnu, který je oficiálně Měsícem hrdosti, je na Steamu k dispozici zdarma hra Tell Me Why. Tuto kriticky uznávanou epizodickou adventuru si můžete stáhnout a ponechat po celý měsíc.

Hra Tell Me Why od vývojářského studia Don’t Nod, tvůrců známých titulů jako Life is Strange a připravovaného Lost Records: Bloom and Rage, se zaměřuje na příběh Tylera Ronana a jeho sestry dvojčete Alyson. Tyler je trans muž a hra zkoumá jeho život a zkušenosti v minulosti i současnosti. Hráči mohou prozkoumat dětství obou sourozenců a zažít příběh z jejich perspektivy.

Vývojáři Tell Me Why nabízejí hru zdarma během celého června a vybízejí hráče, aby místo placení za hru podpořili charitativní organizace nebo projekty zaměřené na podporu trans lidí. Na platformě X (dříve Twitter) vývojáři uvedli: „Tell Me Why je zdarma po celý červen 2024 na počest Měsíce hrdosti. Stejně jako v minulých letech vás žádáme, abyste své peníze a podporu věnovali trans-tvůrcům, trans-inkluzivním charitativním organizacím ve vaší komunitě a trans lidem v nouzi.“

Tato iniciativa je v provozu od roku 2021 a každoročně během Měsíce hrdosti vývojáři nabízejí hru zdarma s výzvou k podpoře trans komunity jinými způsoby.

Zdroj: GamingBible.com (odkaz)